Fundusze europejskie

Firma Joan Elektronic spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie w przedsiębiorstwie technologii laserowego cięcia i spawania 3D”. Przedmiotem projektu jest wdrożenie innowacyjnej na skalę światową technologii laserowego cięcia i spawania 3D. Wdrożenie technologii oznaczać będzie zasadniczą zmianę dotychczasowego procesu produkcyjnego, dzięki której proces produkcji będzie czterokrotnie szybszy, tańszy oraz bardziej ekologiczny. Obecnie przedsiębiorstwo produkuje różnego rodzaju elementy konstrukcyjne z aluminium i stali, specjalizując się w produkcji obudów i podzespołów do lamp awaryjnych i ewakuacyjnych. Realizacja projektu pozwoli wprowadzić na rynek nową grupę produktów – elementów metalowych o skomplikowanym kształcie i wymogach technologicznych. Aby wdrożyć nową technologię produkcji, niezbędny będzie zakup lasera oraz specjalistycznego oprogramowania do projektowania 3D. Pełne wdrożenie technologii zapewni na wiele lat przewagę konkurencyjną w stosunku do firm wykorzystujących tradycyjne metody obróbki i łączenia materiałów.
Głównym celem projektu jest poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej na skalę światową technologii laserowego cięcia i spawania 3D. W wyniku zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego, Wnioskodawca zaoferuje nową grupę produktów – elementów metalowych o skomplikowanym kształcie i wymogach technologicznych (m.in. elektroniczne obudowy tablic informacyjnych na przystankach komunikacji miejskiej, skrzynki elektroniczne i inne).
Całkowita wartość projektu: 4 680 150,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 712 250,00 PLN
Firma Joan Elektronic spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie dedykowanego Systemu Zarządzania Produkcją”. Przedmiotem projektu jest wdrożenie w firmie Wnioskodawcy dedykowanego Systemu Zarządzania Produkcją – systemu klasy MES, który pozwoli na zoptymalizowanie procesu produkcji. Inwestycja obejmuje swym zakresem zakup systemu klasy MES oraz odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego, które pozwoli na wykorzystanie rozwiązania TIK w praktyce gospodarczej (infrastruktura WiFi, tablety przemysłowe, laptopy, czytniki kodów kreskowych, drukarki etykiet, okulary AR do wirtualnej rzeczywistości). Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie wykorzystania TIK w procesach biznesowych firmy. Efektywne zarządzanie procesem produkcyjnym to oszczędności wynikające z: redukcji kosztów i czasu realizacji zleceń, automatyzacji czynności rutynowych, krótszego czasu przestojów planowanych i nieplanowanych, ograniczenia ilości magazynowanych zapasów, kontroli ilości odpadów i wyrobów wadliwych.
Całkowita wartość projektu: 886 768,50 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 359 025,00 PLN